Birželio 13 d. mokykloje vyko netradicinio ugdymo diena – pilietinė iniciatyva „Raktai iš paliktų namų“. Istorijos mokytoja L.Kraulėdienė pasakojo apie trėmimus ir vykusias operacijas. Sibiro tremtinių prisiminimus skaitė dramos būrelio nariai. Mokiniai klasėse turėjo pasigaminti pilietinės iniciatyvos simbolį – namų raktus, atspindinčius XXa 4 – 5 deš. Istorinį laikotarpį.

Renginio pabaigoje mokiniai žiūrėjo filmą „Ekskursantė‘ ir jį aptarinėjo. Mokiniai buvo skatinami domėtis apie tremtinių operacijas, išsiuntimą į lagerius, paieškoti prisiminimuose tokių vietų, kurios pasakoja apie emocijas, kurias išgyveno prievarta paliekant gimtuosius namus, nebesitikint į juos sugrįžti. Mokiniai savo emocijas užrašė ant raktų. Pirma šovusi mintis „Skausmas“. „Liūdesys“, „Baimė“, „Ką daryti“, „Nežinomybė“ ir kitokie žodžiai. Taip mokiniai išgyveno tą staigų išvykimo momentą ir palygino su dabarties sąlygomis. Dauguma pripažino, tokio košmaro nenorėtų patirti.