Ugnis naikina viską, kas pasitaiko jos kelyje, todėl verta žinoti, kaip elgtis gaisro atveju. Paprastai įvykus nelaimei žmonės žino, kur yra gesintuvas, tačiau ne visada pavyksta juo teisingai pasinaudoti. Netinkamai panaudojus gesintuvą žala gali būti tik dar didesnė.

Spalio 24 d. mūsų mokykloje vyko praktinės pratybos „Mokomės naudotis gesintuvu“. Žmogaus saugos mokytoja D.Bosevičienė pamokų metu supažindino su gesintuvų tipais. Gesintuvai skirstomi į keturias klases, priklausomai nuo jų naudojimo paskirties: A (medis, tekstilė), B (degūs skysčiai), C (dujos) ir D (degūs metalai). Miltelinis gesintuvas yra pats efektyviausias ir universaliausias, kadangi tinka gesinti degančioms kietoms medžiagoms, skystam kurui, dujoms ir prietaisams, kuriuos veikia įtampa. Užpilde nėra vandens, todėl gesintuvą galima laikyti ir neigiamoje temperatūroje. Milteliai negadina daiktų ir juos nesunku nuvalyti. Miltelių gesintuvais leidžiama gesinti iki 1000 voltų veikiančius elektros prietaisus. Angliarūgštės gesintuvų veiklioji medžiaga yra anglies dvideginio dujos. Toks gesintuvas tinka gesinti gaisrą patalpose, kuriose esama brangios technikos ir elektroninių prietaisų (laboratorijose, servisuose, telefono stotyse). Putų gesintuvas tinka gesinti degantį medį, popierių, tekstilę, alyvą, benziną, plastmasę, riebalus, bitumą ir gumas. Mokytoja taip aiškino ir rodė , kad visų pirma reikia susipažinti su gesintuvo instrukcija, kuri priklijuota ant gesintuvo korpuso. Joje dažniausiai piešinėliais nurodyta, kaip galima gesinti ir kaip naudoti gesintuvą. Visų gesintuvų paleidimo būdas yra panašus: reikia nutraukti plombą ir ištraukti apsauginį kaištį, gesintuvo žarnelę su difuzoriumi nukreipti į gaisro židinį ir nuspausti rankenėlę. Taigi, 7 ir 10 klasės mokiniai patys išbandė gesinti „ gaisrą“, laikyti taisyklingai gesintuvą. Manome, kad tokios pratybos ilgai išliks atmintyje ir padės nelamės atveju.