Breadcrumbs



Pradžia

 

Spalio 31 d. buvo puiki diena keliavimui. Saulės šiluma šildė visą kelionę. Mokinių tarybos kelionė prasidėjo Lietuvos medicinos ir farmacijos muziejuje. Mokiniai susipažino XIX a. pab. Lietuvos miesto vaistine ir jos struktūra: oficina (receptų kambarys), koktorija, vaistingųjų medžiagų atsargų kambariu, laboratorija, rūsiu. Oficina, arba receptų kambarys. Šioje patalpoje būdavo priimami lankytojai, parduodamos farmacijos prekės ir vaistai. Ją vaistinių savininkai įrengdavo kuo gražiau ir prabangiau, tuo norėdami pritraukti lankytojus, sukelti jų pasitikėjimą.Koktorija, kurioje būdavo gaminami užpilai bei nuovirai, plaunami ir džiovinami indai, distiliuojamas vanduo. „Materialinis“ kambarys. Tai vaistinių medžiagų atsargų kambarys. Šioje patalpoje būdavo saugomos ir nuodingos bei stipriai veikiančios medžiagos. Rūsys, kuriame būdavo laikomos tos vaistinės medžiagos, kurioms reikėdavo žemesnės temperatūros – aliejai, įvairūs taukai. Didesniuose rūsiuose būdavo atliekamos ir kai kurios technologinės operacijos – žaliavų smulkinimas, tepalų gamyba. Mokiniai galėjo pauostyti vaistų ir pamatyti įdomių medicininių įrankių, to meto vaistų gaminimo įrenginių, apsilankė šamano kambaryje, grožėjosi „Helovino“ vaiduokliais. Pasivaikščioję aplink Kauno Rotušę, pasuko link laikinosios Lietuvos Respublikos prezidentūros, kurioje laukė Edukacinė programa „Kol nebuvo interneto: paštas, radijas ir aviacija tarpukario Lietuvoje“

Pasiklydę laiškai, susipainioję skrydžių maršrutai, radijo trikdžiai – spręsdami šiuos galvosūkius mokiniai susipažino, kaip gyveno mūsų seneliai, kurie neturėjo nei išmaniųjų telefonų, nei interneto. Edukacinės programos metu taip pat sužinojo, kad tarpukariu žmonės turėjo nemažiau pramogų ir atradimo džiaugsmo: pirmoji oro pašto siunta iš Jungtinių Amerikos valstijų į Lietuvą, rekordinis „Anbo IV” eskadrilės su Antanu Gustaičiu priešakyje skrydis aplink Europą, pirmosios radijo transliacijos, pirmieji lietuviški filmai, pirmieji Lietuvos pašto ženklai. Mokinių tarybos nariai patys išbandė tarpukario naujienas. Akimirkai Gabija ir Dangirdas tapo oro uosto dispečeriais ir sužinojo įdomiausias „Lituanicos“, „Lituanicos II“ ir „Anbo IV“ eskadrilės skrydžių detales ir suvokė, koks atsakingas radijo diktoriaus darbas, kaip draugams pranešė reikšmingiausias tarpukario Lietuvos žinias. Tapę Dingusių laiškų skyriaus paštininkais, padėjo prezidentams gauti jiems skirtus laiškus ir sužinojo nuo kada Lietuvoje pradėjo veikti paštas bei per kiek laiko praeityje laiškai pasiekdavo adresatą. Kelionės po muziejų pabaigoje 5 klasės mokinės turėjo sudėlioti Lietuvos Respublikos himno žodžius iš medinių kaladėlių su simboliais, o vyresnieji – Laivės statulą, remiantis įvykių chronoligija. Mokiniai pasijuto tikri prezidentai, nes pabuvojo prezidento kabinete, kuriame turėjo pastebėti kiekvieną daiktą. Po to žaidė interektyvų kompiuterinį žaidimą – dėliojo prezidento daiktus į vietą. Tai buvo gerų emocijų ir turiningai praleistas laikas čia.

Vėliau ekskursija pajudėjo link Kauno Kristaus Prisikėlimo bazilikos, kurioje mokiniai lipo laiptais pamatyti Kauno panoramą iš lauko apžvalginės aikštelės. Dangirdas spėjo suskaičiuoti 180 laiptų. Tai buvo didelis išbandymas, kupinas energijos ir noro. Puikus oras leido pasigrožėti Kaunu. Kelionės pabaigoje mokiniai važinėjosi Aleksoto funikulieriumi. Daugumai mokinių buvo pirmas kartas vykti tokia transporte priemone, keliančia žmones ant Aleksoto kalno, nuo kurio geriausiai matosi Kauno miesto centro ir senamiesčio panorama. Tai vienas iš seniausių veikiančių virvinių bėginių keltuvų Europoje, o Kaunas – vienintelis miestas Baltijos šalyse, kur galima naudotis šia unikalia transporto priemone. Mokiniai ilgam prisimins lankytus objektus ir savo patirtimi pasidalins su kitais draugais. Saulė ritinėjosi žeme, o mokiniai aptarinėjo ekskursijos nuotykius. Tad keliaukime ir pažinkime Lietuvą.

 

 


Hilliger Media Shop
Template "mytownfree" designed by Hilliger Media (Copyright © 2011)