Gegužės 3 dieną 5-10 klasių mokiniai vyko į edukacinį užsiėmimą „Sūri pamoka pas skulptorių“. Sūrus amatas – tai linksma atrakcija ir edukacija su druska skulptoriaus Tado Česnulevičiaus kūrybinėse dirbtuvėse. Kodėl druska? Ogi todėl, kad kurorto pavadinimas sūrus, kad tik mieste yra Druskonio ežerėlis, be to, pirmasis liaudies gydytojas čia buvo Sūrutis, o žmonės, kurie vertėsi „sūria veikla‘, buvo vadinami tiesiog Druskininkais. Edukacinio užsiėmimo metu mokiniai rankomis lietė unikalius druskos kūrinius, čia patyrė tikrą kūrybos džiaugsmą: labai daug druskos + daug veiksmo + fantazija + improvizacija = pačių sukurtas druskinukas! Druskinukai džiovinami krosnyje. Išdžiūvę puikiai tinka dekoruoti eglutę, gali būti interjero detalėmis ar šiaip smulkūs buities daikčiukai. Kol druskinukai džiūsta, vyksta antra užsiėmimo dalis – mokomasi skulptūros pagrindų: iš druskos kristalo daromos skulptūrėlės. Mokoma iš beformio kristalo išgauti unikalią, įdomią formą. Mokiniai grįžo sužinoję apie sūrų amatą ir susipažinę su Druskininkų lankomomis vietomis.