Breadcrumbs



Pradžia

,,Sveikos akys - laimingos akys"

 Akys - pats sudėtingiausias organas po smegenų. Jos padeda mums pažinti pasaulį, grožėtis juo ir apsisaugoti nuo pavojų. Apie 80 procentų visos informacijos gauname per regėjimą. Tai yra vienas iš svarbiausių mūsų pojūčių. Reginti akis leidžia nustatyti kūno formą, dydį, spalvą, atstumą tarp daiktų, orientuotis erdvėje, skirti šviesą nuo tamsos. Todėl privalome jomis rūpintis, nenumoti ranka į akių nuovargį ir skausmus, nes nuolatinis sėdėjimas prie kompiuterio arba televizoriaus ekrano baigiasi tuo, kad akys vis labiau silpsta. Regėjimo sutrikimai vargina vis daugiau vaikų. Akys pervargsta nuo skaitymo prastai apšviestoje vietoje arba gulint, valgant ar važiuojant, nuo ilgo darbo kompiuteriu, nesilaikant darbo ir poilsio režimo.

Tuo tikslu vasario 12-ąją 1-4 klasės mokiniams vyko valandėlė kartus su mokyklos visuomenės sveikatos specialiste R. Tamošaitiene ,,Sveikos akys - laimingos akys". Moksleiviai, atlikdami bandymus, patys aiškinosi regėjimo svarbą žmogaus gyvenime. Aptarė taisykles, kurių reikia laikytis, norint išsaugoti sveikas akis ir gerą regėjimą. Visi susipažino su akių mankštos svarba ir noriai atliko įvairius pratimus. Ypač mokiniams buvo įdomu susipažinti su lietuviška Brailio abėcėle. Net ir pertraukos metu daugelis stengėsi įžvelgti stereo paveikslėliuose, kas iš tiesų yra rodoma. Žiūrint šiuos paveikslėlius, mūsų akių raumenys dirba kitaip nei įprastai, todėl akys pailsi nuo žiūrėjimo į televizoriaus ekraną arba kompiuterio monitorių.

Mokiniai suprato akių bei jų mankštos pratimų svarbą ir prižadėjo rūpintis savo regėjimu.

Visuomenės sveikatos specialistė Reda Tamošaitienė

Saugesnio interneto savaitė 2020

 Lietuvoje vasario 10-15 d. buvo skelbiama Saugesnio interneto savaitė, kurios metu viešosiose bibliotekose ir mokyklose vyko įvairūs renginiai ir tiesioginės interneto transliacijos saugesnio interneto temomis tiek vaikams ir jaunimui, tiek suaugusiems. Mūsų mokyklos biblioteka prisijungė prie šios pasaulinės iniciatyvos, kurios tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

Bibliotekoje mokiniai turėjo galimybę stebėti tiesiogines diskusijų transliacijas apie pavojus internete, interneto sukčius, influencerių daromą žalą, sekstingo pinkles, asmens duomenų apsaugą ir kt. Moksleiviai diskutavo jiems aktualiomis temomis, dalinosi sėkmės istorijomis ir aptarė neigiamas patirtis virtualioje erdvėje.

Tikimės, kad Saugesnio interneto savaitės metu įgyti įgūdžiai, padės mokiniams tapti saugesniais naudojantis skaitmeninėmis technologijomis.

Bibliotekininkė Dalytė Bosevičienė

Pažink, kas nuodinga

 Apsinuodijimai, kartu su traumomis yra trečioje vietoje pagal vaikų mirčių priežastis. daugelis šių nelaimingų atsitikimų įvyksta todėl, kad vaistai ar buityje naudojamos cheminės medžiagos paliekamos vaikams prieinamose vietose. Siekiant lavini ikimokyklinukų/priešmokyklinukų įgūdžius, padedančius atpažinti nuodingas medžiagas buityje, vasario 12 dieną vyko integruota veikla "Pažink, kas nuodinga".

Vaikučiai tyrinėjo buityje sutinkamas įvairias medžiagas. Susipažino su kenksmongas medžiagas žyminčiais ženklais. Stengėsi įsiminti, kad netinkamai laikant ar naudojant buities priemones, jos gali pakenkti vaikų sveikatai ir sukelti apsinuodijimus. Šaunus "Meškiukų" grupės būrys aptarė įvairias situacijas, kaip galima išvengti aplinkoje slypinčių pavojų, rūšiavo įvairias buityje naudojamas medžiagas. Diskutavo ir apie apsinuodijimų pavojus gamtoje: vabzdžių įgėlimus, nuodingus augalus ir grybus. Atliko praktines užduotėles.

Tikimės, kad mažieji elgsis atsargiau su įvairiomis cheminėmis medžiagomis ir išvengs nelaimingų atsitikimų.

Visuomenės sveikatos specialistė Reda Tamošaitienė

Saugesnio interneto diena

 Saugesnio interneto diena – daugelyje pasaulio šalių minima iniciatyva, kuri tapo svarbiu įvykiu informacinio raštingumo kalendoriuje. Prasidėjusi 2004 m. Saugesnio interneto diena išplėtė savo geografines ribas ir dabar minima 150 pasaulio šalių. Saugesnio interneto diena minima vasario antros savaitės antradienį – 2020 metais vyks vasario 11 d. (antradienį).  Šią dieną paminėjo ir mūsų antros bei ketvirtos klasių mokiniai. Juos aplankė Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos bibliotekos vedėja Jolanta Čibirkienė. Viešnia vaikams papasakojo, kaip ir kodėl reikia saugiai elgtis viešojoje erdvėje, visi kartu diskutavo, atliko testą      „Ar moku saugiai naudotis internetu?“.  Mokiniai noriai dalinosi turimomis žiniomis, o taip pat įgijo ir naujų. Viešnia vaikams atvežė vyresniųjų mokinių sukurtas „Saugaus interneto“ taisykles.

Mankšta daro stebuklus

 Mankšta – saugo ir stiprina mūsų sveikatą.Reguliari mankšta padės išlaikyti puikią fizinę formą, suteiks energijos! Fiziniai pratimai gali padėti pagerinti nuotaiką, širdies veiklą, sustiprinti kaulus bei sąnarius, virškinimą ir palengvinti ar net atsikratyti depresijos, sumažinti kraujospūdį, nerimą, stresą bei pagerinti miego kokybę. Mokyklos bendruomenė nuolat skatinama rūpintis savo sveikata, todėl vasario 7-osios rytą visi buvo pakviesti dalyvauti mankštos rytmetyje „Mankšta daro stebuklus“. Maži ir dideli su džiaugsmu išbandė įvairius rytinių pratimų kompleksus. Tikimės, kad mankšta taps sveikatą tausojančiu įpročiu. Kūno kultūros mokytoja Daiva Panitauskienė


Hilliger Media Shop
Template "mytownfree" designed by Hilliger Media (Copyright © 2011)