Kovo 3 d.  mokykloje lankėsi Lietuvos blaivybės draugijos „Baltų ainiai“ padalinio pirmininkas, lektorius Artūras Šiukšta. Jis vedė prevencinę paskaitą mokiniams, pedagogams ir tėvams tema „Kibernetinės priklausomybės“. Užsiėmimo tikslas - supažindinti mokyklos bendruomenę su neribotomis interneto galimybėmis ne tik mokytis, siekti pažinimo, bet ir interneto žala - kaip „intelekto, moralės bei fizinės sveikatos degradacija“, aptarti kibernetinės priklausomybės pavojus sveikatai ir galimus pagalbos būdus nuo šios priklausomybės.

Lektorius  skatino  visus suvokti apie internetinę priklausomybę, mokėti atpažinti jos požymius ir susirasti naudingą veiklą, kaip sportas, užklasinė veikla, hobis ir t.t.  Stengėsi suformuoti  neigiamą nuostatą, kad kibernetinė priklausomybė yra „sveikatą, intelektą bei tautos moralę žalojantis reiškinys“. Tėvams patarė atrasti laiko pasidomėti, ką jų vaikas veikia internete, kokie jo pomėgiai. Taip pat padėti vaikui suprasti, ką jam galima skelbti internete, ko nevertėtų bei instaliuoti apsaugines programas nuo nepageidaujamo turinio ir t.t.

Dėkojame Vilkaviškio visuomenės sveikatos biurui, kurio dėka mokyklos bendruomenė turėjo galimybę išklausyti šią labai naudingą prevencinę paskaitą.