Lapkričio edLapkričio 14 dieną mūsų pradinukai vyko į edukacinę programą  Kėdainiuose „Tapyba ant vandens“. Programa pasirinkta pagal kultūros paso programą.  Mokiniai supažino su šios technikos ištakomis – ebru meno kilme ir istorija, pirmaisiais ebru menininkais bei jų kūriniais ir spalvų simbolika, jų reikšme žmogui. Praktinio užsiėmimo metu išbandomos pagrindinės tapybos ant vandens technikos bei elementai. Intuityviai pasirenkant spalvas, tarpusavyje jas liejant ir maišant ant vandens, sukurtas piešinys perkeliamas ant popieriaus, plastiko, tekstilės ar kitų medžiagų. Sukurti vienetiniai, unikalūs darbai atitenka mokiniams, kurie gali juos panaudoti kituose kūrybiniuose sumanymuose (kurdami koliažus, atvirukus, dekoruodami knygutes). Kiekvienas nusitapė sau po paveikslėlį, kuriais nutarė papuošti ir mokyklą.  Edukacinės programos pabaigoje vyksta sukurtų darbų aptarimas. Tapybos ant vandens edukacijos vyksta Janinos Monkutės-Marks muziejaus ekspozicijų salėse, muziejaus įkūrėjos spalvingų kūrinių apsuptyje, kurie nuteikia programos dalyvius pozityviai ir atskleidžia jų kūrybines galias. Mokiniai grįžo kupini emocijų ir noro dar kartą pakartoti piešimo įgūdžius ant vandens.